Opanowanie techniki jazdy na nartach z dobrym instruktorem

„Nigdy nie myślałem o nartach. Nie mam pojęcia jak wjechać wyciągiem na górę. A jeżeli upadnę? Czy dam radę samodzielnie stanąć?” Te i podobne pytania zadaje sobie każdy, kto planuje rozpocząć naukę jazdy na nartach. Bez obaw, nie taki diabeł straszny... Ba! Szanse na to, że będzie to nasz ulubiony sport są wielkie!


narty
Napisał: Travis Rouseau
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tej dyscyplinie sportu emocje pełnią niezwykłą rolę. Bywa bowiem, iż potrafią skutecznie nas „zablokować”. Stojąc pierwszy raz na stoku mamy problemy by ocenić niełatwych warunków śniegowych, nie umiemy upadać, podnosić się, czujemy się niekomfortowo. Upadki i brak umiejętności mogą nas przygnębiać i powodować rozgoryczenie. Toteż najbezpieczniej jest stawiać pierwsze kroki pod okiem instruktora, dzięki któremu zdobędziemy wiedzę i technikę. Powinniśmy przede wszystkim, nauczyć się ślizgu i podstawowych technik. Dowiemy się co robić, aby jazda stała się naszą pasją i była przy tym absolutnie bezpieczna. Co najważniejsze, w towarzystwie instruktora nabierzemy ufności do swoich poczynań.
W uczeniu się jazdy na nartach rola instruktora ma o wiele większe znaczenie niż w innych dyscyplinach. Rozpoczynając przygodę z nartami, dobrze jest więc odszukać taką szkołę narciarską, w której skutecznie rozpoczęlibyśmy naukę. Cieszące się dobrą opinią szkoły posiadają własną stacja narciarksa tatry oraz stoki narciarskie na których odbywają się nie tylko ćwiczenia z instruktorem. Taki stok to przede wszystkim komfort kursantów oraz maksymalne wykorzystanie czasu lekcji. Nie musimy więc stać w kolejkach do innych wyciągów. Daje się zauważyć, że Polacy, głównie młodzi ludzie polubili także „deskę”. Nie obawiajmy się, w obecności instruktora w krótkim czasie poznamy technikę jazdy. Deskę możemy wypożyczyć na stoku, lub przed wyjazdem nabyć własną. Wystarczy więc zdecydować się na odpowiedni styl jazdy. Od najbardziej klasycznego, który opiera się na ślizgu po głębokim puchu, lesie czy otwartych przestrzeniach, po najbardziej efektowny styl jazdy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-05-29 11:44:50
Tagi: narty, stoki, instruktor