Czy można dziś latać bez kłopotów? Dowiedz się, co może zagwarantować sobie ubezpieczenie!

Pragniesz ruszyć w daleką wędrówkę, ale w czasie podróży czekają na Ciebie różnego rodzaju przeszkody. Nigdy nie masz gwarancji, że w czasie lotu pilot się nie pomyli i samolot doleci bezpiecznie na miejsce docelowe. Czasami może nawet nie wyruszyć z lotniska. Strachy potrafią zabić w nas chęć do podjęcia wyprawy. Jak je zminimalizować? Wystarczy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie.
Wciąż niewiele osób dodatkowo ubezpiecza się podczas podróży, co w efekcie może doprowadzić do problemów.

pasażerowie i odwołany lot samolotu
Napisał: Cha già José
Na podstawie: http://www.flickr.com
Większość z podróżnych nie do końca wie, jakie są prawa pasażera (kliknij). Mamy nadzieję na to, że nic negatywnego się nie wydarzy, a zakupiony bilet przyjmujemy za gwarancję lotu. Niektórzy boją się wznieść w powietrze. Obawiają się spaść z wysokości, jak meteoryt i tylko z możliwą katastrofą lotniczą wiążą niebezpieczeństwo podróży lotniczej. Tymczasem znacznie częstszym zakłóceniem jest odwołany lot. Odszkodowanie w takich precedensach powinno być łatwe do otrzymania. Niemniej brak występowania na miejscu pracy w pobliżu docelowego lotniska lub brak możliwości wykorzystania urlopu zgodnie z wcześniejszym planem, generuje trudne do wycenienia straty. Czy uda się przed tym uchronić? Niestety żadne ubezpieczenie nie umożliwi transportu do miejsca docelowego w tym samym czasie, w którym nastąpiłby on w przypadku, gdy samolot zgodnie z założeniem wystartowałby z lotniska.

Czy konieczne jest wykupowanie ubezpieczenia na odszkodowanie za wypadek przy pracy usterki? Teoretycznie: zawsze może coś dać, ale każdy przewoźnik musi mieć wykupione ubezpieczenie, w którym ważne są prawa pasażera zawarte w konkretnym regulaminie. Nie ma szans, żeby w momencie, gdy wydarzy się nam odwołany lot odszkodowanie nie było nam przyznane . Zawsze jednak trzeba pamiętać, że mamy prawo do odszkodowania, a przewoźnik ma obowiązek wypłacić wszystko, tylko jeśli napiszemy wniosek. W związku z tym warto znać regulamin lotu i dowiedzieć się jeszcze przed dniem startu, w jaki sposób uzyskać to, co może nam się należeć. Więcej na ten temat dowiemy się wpisując w wyszukiwarkę „odwołany lot odszkodowanie”.

Nikt z turystów nie ma ochoty trwać długo na lotnisku.Czasami jednak jest to niezbędne. Poza wszystkimi kłopotami z winy przewoźnika, należy pamiętać o tym, by przewidzieć ewentualne zaniedbania leżące po naszej stronie, bo może nas – pasażerów – to wiele kosztować. W przypadku kupna biletu przez internet – na 100% trzeba go wydrukować, bo na terenie lotniska może być obciążony dodatkowymi kosztami, które czasem są równe cenie biletu. W związku z tym zanim wyjdziecie z domu wybierając się na lotnisko – sprawdźcie, czy zrobiliście wszystko, co było konieczne do regulaminowego odbycia lotu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-08-21 15:38:59
Tagi: lot, lotnisko, przewoźnik