Czy wszystkim znana jest historia kung fu? Czy taka sztuka walki jest wciąż popularna?

Każda sztuka walki jest pomocna w życiu. Jest wiele korzyści, które są związane ze znajomością danej techniki. Oczywiste, iż najbardziej znana korzyść to możliwość obrony. Za sprawą umiejętności wyprowadzania uderzeń oraz obrony przed napastnikiem, możliwe jest podjęcie walki w każdej, nawet najbardziej dramatycznej sytuacji. Istneija również rzecz jasna inne argumenty za.

kung fu
Napisał: Michael Cannon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie każdy o tym wie, a wielu zapomina, że uczenie się konkretnej sztuki walki to korzyści dla całego organizmu i ducha. Podczas nauki jakiejś sztuki walki przyswajamy też pewną filozofię życia, a ma to wpływ na lepsze radzenie sobie w życiu. Jedna ze sztuk walki, która zapewnia skuteczną obronę, a jednocześnie pewien sposób funkcjonowania, jest kung-fu. W języku chińskim oznacza to posiadanie wysokiego poziomu umiejętności w danej dziedzinie. Zbiorowym zaś określeniem wszystkich rodzajów chińskiej formy walki jest wushu.

Za pośrednictwem różnych mediów doszło do jakiegoś nieporozumienia, które przejawia się w nie używaniu pierwotnej nazwy i upowszechnieniu na świecie nazwy kung-fu dla określenia chińskich sztuk walki.

Zaciekawiony tematem? Poczytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (wilanow.varsovia.edu.pl/misja/), jaki przeniesie Cię na stronę! Zachęcamy!

Tak na prawdę nie jest do końca jasne, kto pierwszy zdefiniował chińskie sztuki walki, jako kung fu. Takie jednak określenie zostało przyjęte i obowiązuje w większości krajów, również w Polsce. W latach siedemdziesiątych XX wieku kung-fu zrobiło się bardzo popularne za sprawą filmów. Szczególnie na uwagę zasługuje Bruce Lee oraz produkcje, jak Droga Smoka czy Wejście Smoka - Szkoła Wing Tsun Kung fu.po treningu
Napisał: Michael Cannon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obok wielu filmów fabularnych robiono także krótkie produkcje telewizyjne pod tytułem Kung-fu. Co interesujące w samych Chinach to pojecie także zaczęło posiadać więcej znaczeń. W późniejszym czasie ciężko było już oddzielić sztuki walki od sportów walki. Obecnie, chociaż to nazewnictwo nie jest całkiem poprawne, funkcjonuje normalnie.laryngolog (zobacz jeszcze więcej)Po prostu tak się przyjęło, a nowe pojęcia wprowadzałyby jedynei niewskazany zamęt. Tym nazewnictwem posługują się też liczne placówki, także w Polsce jak szkoła kung fu Warszawa. Przy tym każdy profesjonalny nauczyciel wspomnianej sztuki walki wie, o co w tym chodzi, poznał historię samego nazewnictwa, przez co w trakcie ćwiczeń można dowiadywać się bardzo dużo interesujących historii na temat tej dyscypliny. Pozwoli nam to lepiej zrozumieć, nie tyle same reguły, co filozofie będącą jej istotną częścią.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-10-22 15:02:20
Tagi: trening, walka, życie