Rafting Przełomem Bardzkim. Przełom Bardzki - cudo sudeckie. Spływy pontonowe - dla kogo ?

Górskie spływy pontonowe nie bez przyczyny robią się coraz to bardziej popularne. Jest to idealne połączenie sportu jak też rekreacji. Rafting to obowiązkowy punkt na mapie obieżyświatów szukających wrażeń, z daleka od cywilizacyjnego rejwachu. Rafting na przełomie bardzkim ze względu na położenie jest wyjątkowo atrakcyjny. Bardo leży na przełomie gór sudeckich. Specyficzna topologia wodna powoduje, że między marcem a październikiem kiedy stan wody w tych okolicach jest większy jest to wymarzone miejsce na spływ.

W kajaku
Napisał: Joshua Mayer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spływ Bardo jest eskapadą pięcioma zakolami, przepoławiającymi góry Bardzkie, obnażając skały wielkie na paręnaście metrów. Lasy schodzą swoją zielonością do samej rzeki, łączki swoimi odcieniami a także wonią zapierają dech w piersiach. To wszystko w ciszy zakłóconej jedynie śpiewem ptaków, szumem drzew a także pluskiem wody. Spływy kajakowe mogą być świetną formą spędzenia czasu wolnego. Sprawdź sam .Co istotne, pływać kajakiem może praktycznie każdy. Na pewno wskazane jest wcześniej trochę rozruszać mięśnie, przede wszystkim partie barkowe, jednakże w przypadku prostych tras liczy się technika wiosłowania, nie zaś siła. Toteż nawet ludzie w wieku emerytalnym wybierają tenże typ wypoczynku, tym bardziej że jest on polecany również przez kardiologów, jako świetny trening na wzmocnienie serca. Także dzieci bez problemu dadzą sobie radę z pływaniem kajakiem, rzecz jasna pod dozorem osoby pełnoletniej (chociaż ważne jest, ażeby rodziciele bądź opiekunowie posiadali już jakiekolwiek doświadczenie, ażeby na spokojnie instruować swe pociechy).

Ogromnie ważny wydaje się też należyty wybór trasy. Jednostki nieobeznane, słabe fizycznie i rodziny z pociechami winny wybierać spływy pontonowe organizowane na nizinnych rzekach, o bardzo spokojnym prądzie bądź szlaki niewielkich jezior. Na pewno należy omijać rzeki szybko płynące, rwące górskie rzeczki, rzeki z wieloma przeszkodami, w rodzaju obalone drzewa bądź zepsute jazy, a również rzeki czy jeziora ze szczeblami wodnymi. U nich dowiesz się tego co potrzebujesz ciekawe informacje. Trzeba też pamiętać, iż na większych akwenach istnieje możność wystąpienia wielkiej fali.

Dobrze przygotowywane spływy pontonowe mogą dać uczestnikom naprawdę pamiętne przeżycia. Gdy ktoś da się skusić na spływ pontonowy, to do owej formy odpoczynku będzie wracać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-08 09:52:12
Tagi: rafting, kajak, spływy kajakowe, Górskie spływy, Bardo, góry Bardzkie, spływy pontonowe