Jak zbudować domową siłownię? O jakiego rodzaju przyrządach niezbędnie musimy pamiętać? Jakie z nich są najważniejsze?

Wiele osób ma w planach, aby zagospodarować wolne miejsce i zrobić w tego rodzaju miejscu domową siłownię. Jaki jednak sprzęt najbardziej korzystnie zakupić, aby można było najlepiej ćwiczyć, a jednocześnie nie pozbyć się zbyt wielu pieniędzy?


sprzęt do siłowni
Napisał: donhall16
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pewno praktyczne i przydatne są atlasy do ćwiczeń (atlas treningowy), gdyż oferują one możliwość trenowania całego ciała. Jest bardzo dużo różnych zestawów, jakie zapewniają różne ćwiczenia. Ceny wynoszą od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a jest to zależne oczywiście od stopnia skomplikowania oraz jakości wykonania. Miejmy na uwadze jednakowoż, iż atlasy domowe posiadają swoje ograniczenia, nie gwarantują więc możliwości treningu z większymi obciążeniami, gdyż konstrukcja tego rodzaju ma stopień swojej stabilności.

Stąd więc dla wielu taki sprzęt do siłowni korzystniej nabyć na samym końcu, zaś bardziej funkcjonalny oraz bardziej korzystny cenowo będzie zakup sprzętu osobno - zobacz: sklep z profesjonalnym sprzętem do siłowni.

Czy pewien komentarz ze strony (http://sport-dog.pl/) zainspirował Cię do napisania swej oceny? Szalenie nam miło. Więc nie czekaj i napisz coś!

Dla mężczyzn bardzo rewelacyjnym wyborem są tego rodzaju przyrządy do ćwiczeń, jak zestaw i ławka ze stojakiem. To na pewno efektywny oraz ekonomiczny wybór. Najbardziej ważne, ażeby ławeczka i stojaki były osobno. To ma wpływ na to, że dysponować można stojakami, które idealnie sprawdzają się przy przysiadach ze sztangą. Do tego stosować je można gdy trenujemy wyciskanie na klatkę piersiową i barki. Bez wątpienia niezbędna jest sztanga, dzięki jakiej możemy robić bardzo dużo ćwiczeń, takiego rodzaju jak wykroki, wyciskania oraz uginania. Jak mamy w planach nabyć sztangę do wyciskań to nie zapominajmy o odpowiedniej długości gryfu. Sprawdź asortyment: .


Za bardzo krótki gryf nie będzie umożliwiał odkładania sztangi na stojakach. Zwróćmy też uwagę na średnicę zamocowania obciążenia, ponieważ dość często są dwa, czyli małe oraz duże. Hantle to dobra alternatywa dla sztangi. Zapewniają możliwość skorzystania z bardziej szerokiego wachlarza ćwiczeń, są na pewno bardziej funkcjonalne. Choć nie spisują się tak solidnie na treningach z używaniem większych obciążeń, jak przysiady, to jednakowoż zapewniają możliwość wykorzystania ćwiczeń izolowanych oraz trenowania każdej z części ciała osobno.

Gdy stwierdzisz, że opublikowane w tym artykule informacje są godne uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku tuning wrocław. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Dzięki temu możliwe są ćwiczenia, które wpłyną zbawiennie na całe ciało, a nie wyłącznie na poszczególne partie mięśni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-05-12 10:27:55
Tagi: ciało, ćwiczenia, zestawy, obciążenia