Dlaczego warto zdecydować się na rower jako środek komunikacji w mieście? Czemu to najbardziej odpowiednie rozwiązanie?

Życie w mieście nigdy nie było łatwe, a to przez ceny, hałas, trudności w przemieszczaniu się po mieście. Szczególnie to ostatnie doskwiera, gdy trzeba bardzo szybko przenieść się z jednego miejsce na drugie, gdyż stanie w korkach to jak najbardziej normalka.


Wiele osób myśli, czy dobrze jest zasiadać do samochodu, jak takie utrudnienia tam czekają. No właśnie, czy warto? A jeśli nie, to co zrobić, jakie mamy wyjście?
kulturyści
Napisał: JD Lasica
Na podstawie: http://www.flickr.com


gastronomia
Napisał: www.audio-luci-store.it
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jesteśmy w stanie przesiąść się do publicznej komunikacji, lecz niestety, prawdopodobnie każdy, kto z niej przez dłuższy czas korzystał wie, jakie ma minusy. Przede wszystkim nie wyrabia z czasem, szczególne jak w mieście nie ma zbyt wiele buspasów, tak więc kierowcy (badania na kierowce) autobusów są zmuszeni jeździć tam, gdzie auta, co oznacza, że stoją w korkach. Może więc wybrać tramwaje, lub metro? Może tak, to pewne rozwiązanie, lecz tramwaje wszędzie nie dojeżdżają, zresztą podobnie jak metro, no i to ostatnie dostępne jest tylko w Warszawie.


rower
Napisał: Manoj Prasad
Na podstawie: http://www.flickr.com


A co z pozostałymi miastami? Zdaje się, iż najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie rower, jakim można dojechać w każde miejsce. Oczywiście wiele tu zależy od tego, jakiego typu są ścieżki w konkretnym mieście, ale z roku na rok jest z tym coraz lepiej. Rowery nie kosztują dużo, są bardzo łatwo dostępne różnorodne typy, a ponadto jesteśmy w stanie na nich jeździć przez cały rok.


Tak, przez cały rok, nawet w zimę, ponieważ są profesjonalne stroje, tj. bielizna termoaktywna, dzięki jakiej jazda na rowerze jest bardzo miła, jest nam cieplutko, jednocześnie nie pocimy się nadmiernie. Z innej strony zimy są coraz łagodniejsze, tak więc śnieg nie jest tak wielką przeszkodą jak kiedyś.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:16:14
Tagi: śnieg, miasta, koszt, rozwiązanie