Co się opłaca zlecić firmie zewnętrznej?

Z outsourcingu powszechnie korzysta wielu przedsiębiorców. MITem jest opinia, że jest to usługa jedynie dla dużych oraz bogatych.


Współcześnie mnóstwo przedsiębiorstw oferuje rozmaite usługi dla firm.
strony internetowe
Napisał: TwojaBateria.pl
Na podstawie: TwojaBateria.pl


Zakupy
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock


To doskonałe rozwiązanie dla niedużych przedsiębiorców, których nie stać na tworzenie dodatkowych stanowisk pracy. Takie działanie jest zazwyczaj długofalowe, oznacza kooperację obliczoną na wiele miesięcy, a czasem lat. To właśnie odróżnia outsourcing od zwykłego działania w ramach jednokrotnej umowy (zobacz okres wypowiedzenia umowy o pracę) o dzieło.


Doba ma niestety wyłącznie 24 godziny zatem nie wszystko w przedsiębiorstwie jest w stanie zrobić sam właściciel. Nie we wszystkim można się też wyręczyć pracobiorcami etatowymi (ograniczony dzień pracy jak też wyznaczone obowiązki w umowie o pracę), nie za każdym razem jednakże opłaci się zatrudniać dodatkowych pracowników. Tymczasem w każdym przedsiębiorstwie jest masa zadań do wykonania.

Chcesz przeczytać następne materiały tyczące się wyjaśnianej tutaj problematyki? Jeśli tak, to kliknij ten odsyłacz i zobacz wpis z witryny (https://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-zgodno%C5%9Bci-eac.html).

Szczęściem jest na to metoda, jest to prawo zlecenia usług na bazie umowy zlecenie. To niezwykle korzystne rozwiązanie szczególnie dla niewielkich firm, dla jakich każdy dodatkowy etat to duże obciążenie pieniężne. To przecież nie tylko koszta zaangażowania pracownika, jakie - jak wiadomo - w naszym kraju do najmniejszych nie należą, ale również między innymi konieczność stworzenia miejsca pracy, koszt zwolnień, a także szkoleń.
Co warto zlecić? Lista spraw, jakie można powierzyć innej firmie lub przedsiębiorcy, jest niemal bezgraniczna, może to być na przykład: rachunkowość, porządkowanie, zadania z obszaru IT, usługi z obszaru reklamy, pisanie wniosków do referatów, pism do sądu a także pozostałych, windykacja.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:10:51
Tagi: urlop, IT, właściciel