Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?

Czym w istocie jest leasing? Słowo to ma swoją etymologię w angielskiej nazwie “lease”, co w dosłownym tłumaczeniu wyraża “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to właśnie udostępnianie przez jedną stronę pewnego pewnej rzeczy, np. samochodu innej stronie, na wyznaczony czas w zamian za płacone w części należności, tzw.
opłaty leasingowe. Wysokość należności reguluje umowa leasingowa. W świetle regulacji prawnych


właścicielem dalej pozostaje leasingodawca, a leasingobiorca jest jedynie jego użytkownikiem. W leasing można udostępniać różne dobra ruchome, tak samo nowe, jak i używane. Mogą to być obok samochodów inne środki transportu, maszyny, sprzęt elektroniczny, sprzęt z medycznym przeznaczeniem itp., a także nieruchomości (wraz z działkami, budynkami lub fabrykami. Najczęściej jednak dotyczy on odnosi się do samochodów, przy czym mogą to być także osobówki, ciężarówki, samochody dostawcze, naczepy, pojazdy transportu zbiorowego oraz pojazdy specjalistyczne.


Pomimo, że decyzja o wzięciu samochodu w oparciu o umowę leasingową jest związana z spłatą należności oraz dodatkowymi kosztami i opłatami, to w przeciwieństwie do kredytu nie skutkuje bankructwa firmy. Leasing daje lepsze w zwykle warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy porównać np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i sprawdzić warunki jakie zapewniają. Kredyt (zobacz kredyt konsumpcyjny wrocław) jest jednak korzystniejszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które potrzebują samochodu. Sama opcja leasingu została stworzona dla przedsiębiorców, którzy potrzebują aut do prowadzenia firmy oraz zarabiana. Wzięcie samochodu w leasing umożliwia im bez ryzyka strat wypożyczyć samochód z góry ustalonych zasadach. Warto wskazać, iż właściciele salony samochodowe oddające samochody w leasing, podnoszą ich wartość, często nawet o kilkanaście procent, co prowadzi do sporych zysków.

Czy omawiane tematy Cię intrygują? Ochoczo więc kliknij tutaj - ta użyteczna witryna (https://raczynski-kancelaria.pl/) bez wątpienia również bardzo Cię zaciekawi.

Umowa leasingowa jest z tego punktu widzenia zarówno dla leasingobiocy jak i oddającego auto w leasing, który zyskuje więcej niż w przypadku zwykłejtypowej sprzedaży pojazdu.


kredyty dla firm Wrocław
Napisał: 111 Emergency


Wzrost popularności leasingu jest obserwowany od lat, jest to w końcu alternatywna dla firm, które nie otrzymały kredytu.
Istnieją różne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten drugi cieszy się większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Wiąże się on z krótszym czasem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczego korzystania z przedmiotu. Ten rodzaj leasingu jest opłacalny dla leasingobiorcy, któremu zależy na niskim angażowaniu środków finansowych przy podpisywaniu umowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:44:58
Tagi: kredyt, maszyny, firm, właściciel

Kategorie

O portalu

Fani piłki nożnej łączmy się! :) Śledząc nasz serwis zawsze i wszędzie będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata futbolu. Informujemy o wydarzeniach i meczach każdej ligi. Dołącz do nas!