Jak wybrać biuro rachunkowe?

Złożoność kwestii podatkowych sprawia, iż wielu przedsiębiorców zleca poprowadzenie księgowości zajmującym się tym przedsiębiorstwom. Co wziąć pod uwagę wybierając takie biuro?


kwota
Napisał: HazteOir.org
Na podstawie: http://www.flickr.com


Tradycyjnie pojmowana księgowość, jest to prowadzenie ewidencji dla celów podatkowych, np. księgi podatkowej przychodów oraz rozchodów jak też archiwizacja potrzebnych dokumentów. Taka dokumentacja powinna składowana być do momentu przedawnienia się zobowiązań wobec fiskusa (tzn. przez kolejne pięć lat podatkowych).

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło kurs bhp dla pracodawców online a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Jednak w praktyce, usługi biur rachunkowych nierzadko wykraczają poza sferę tradycyjnie rozumianej rachunkowości. Nacisk rynkowej konkurencji powoduje, że w ofercie takich firm coraz częściej pojawiają się następujące pozycje: obszerny zakres doradztwa (zakładanie przedsiębiorstwa, optymalizacja wydatków, wybór rodzaju opodatkowania). Jeśli chodzi o Olsztyn biuro rachunkowe posiada ono w swojej ofercie również reprezentowanie przedsiębiorcy w toczących się postępowaniach skarbowych, poprawianie błędów, które zostały popełnione przez inne biura czy też samodzielnie rozliczającego się podatnika, ITp.


olsztyn biuro rachunkowe
Napisał: The Forests Dialogue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po dokonaniu wyboru biura księgowego, należy spisać umowę o świadczenie usług księgowych oraz parafować odpowiednie upoważnienia, jakie upoważnią biuro na przykład do złożenia deklaracji w imieniu klienta czy też reprezentowania go przed różnymi urzędami.


W większości wypadków na zleceniodawcy ciąży przymus powiadomienia urzędów o tym kto odpowiedzialny jest za jego rachunkowość oraz w którym miejscu archiwizowana jest dokumentacja. Owe dane muszą się znaleźć we wniosku CEIDG-1. Niektóre biura księgowe dopełniają jednak tej czynności za klienta na podstawie stosownego upoważnienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:58:04
Tagi: prezent, IT, biura, dokumentacja