Najlepszy sposób, żeby uprawiać biegi cały rok to zakup bieżni. No tak, ale na jaką się zdecydować. Na co należy zwrócić uwagę?

Znajdowanie tras joggingowych może być skomplikowane,zwłaszcza w mieście. Kupienie bieżni do treningów pozwala na ćwiczenie w domu,na przykład podczas oglądania filmu. To tak naprawdę wyłącznie jedna z wielu zalet stacjonarnych bieżni – żeby rozpoznać ich więcej, zobacz nasz poradnik.

zapoznaj się z cennikiem
Napisał: Sten Dueland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po co właściwie zaopatrzyć się w bieżnię? Bieganie na bieżni pozwala jednoczesne wykonywanie innych czynności – czytania bądź oglądania filmu. Oczywiście,mamy szansę biegać na dworze, tak jest zdrowiej, bo mimo poprawy kondycji i spalenia nadwyżkowych kalorii, można też dotlenić organizm. Niestety, problematyczne planowanie tras do biegania, nieprzewidywalna pogoda, niskie temperatury czy deszcz, mogą skutecznie zniechęcić do biegania. Zamiast wyprawy do zatłoczonej siłowni, można w zainwestować w bieżnię treningową. W jaki sposób różni się bieżnia treningowa kupowana do domu od tej, na której można poćwiczyć w siłowni? Ta druga powinna być znacznie bardziej trwała,przygotowana do pracy kilka-kilkanaście godzin dziennie, taka jak firmy Kettler (porównaj różne modele). Ma trwalszy, mocniejszy\potężniejszy silnik, dłuższe pasy do biegania. Jest bardziej wytrzymała, wielofunkcyjna, ale też więcej kosztuje.Jakie mamy możliwości jeśli chodzi o bieżnie? Jedną z nich jest Bieżnia magnetyczna (czyli mechaniczna). To niedrogie, tanie rodzaje bieżni. Ich pas biegowy nie jest napędzany silnikiem – należy wprowadzać go w ruch samodzielnie, maszerując, a potem biegnąc. Są zaopatrzone w różnorodne pokrętła – do regulowania oporu i zmiany nachylenia bieżni. Czasami posiadają ekran, z którego można się dowiedzieć o ilości spalonych kalorii, szybkości biegu. Nie pozwalają jednak wybierania programów dopasowanych do umiejętności ćwiczącego, co oznacza tyle, że korzystanie z nich wymaga wiedzy na temat wybierania optymalnego tempa treningu. Uwaga! Bieżnie mechaniczne nie gwarantują właściwej amortyzacji stawów.

Lepsze są bieżnie elektryczne. Są zaopatrzone w silnik – od jego jakości i siły zależy w ogromnej mierze jakość i wytrzymałość urządzenia.

Gorąco namawiamy do poznania większej ilości postów na omawiany temat. Jeżeli Cię on ciekawi, to zobacz stronę (https://www.skalnik.pl/buty/buty-meskie/buty-meskie-wysokie/goretex ), na której umieszczone są uzupełniające teksty.

Pas biegowy uruchamia się automatycznie, podobnie jak wznios (nachylenie), chociaż tutaj mnóstwo zależy od modelu. Poza tym, bieżnie elektryczne są wyposażone w szereg udogodnień: systemy amortyzacyjne, programy z treningami, opcje ustawiania profili użytkownika. Minusem jest na pewno hałaśliwa praca i cena, która zaczyna się od 900 złotych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:34:19
Tagi: programy, pogoda, trening, organizm, bieganie

Kategorie

O portalu

Fani piłki nożnej łączmy się! :) Śledząc nasz serwis zawsze i wszędzie będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata futbolu. Informujemy o wydarzeniach i meczach każdej ligi. Dołącz do nas!