Planujesz zacząć biegać, lecz nie wiesz, czy wytrwasz w tym postanowieniu? Sprawdź, jak jesteś w stanie powiększyć swoje szanse

Bieganie staje się coraz bardziej powszechne. Aktualnie biega już praktycznie każdy z nas. Większość próbuje, jednakowoż ta przygoda nie zawsze trwa zbyt długo. Wiele osób wypala się już po miesiącu. Co więc zrobić, ażeby się nie utracić motywacji?

biegacze
Napisał: Adidas
Na podstawie: Adidas
To pytanie może zadawać sobie wiele osób, toteż postaram się wam przedstawić kilka przydatnych metod, które pomogą wam utrzymać najwyższą motywację. Po pierwsze, na początek nie przesilaj się. Początki biegania powinny się rozpoczynać od luźnych przebieżek i marszobiegów. Może to pomóc także w uniknięciu kontuzji, takie jak naciągnięcia, zerwania mięśni i tak dalej Warto też znaleźć kompana albo grupę biegową. Jak ćwiczymy z inną osobą jest nam o wiele łatwiej nie tylko utrzymać motywację (bo przecież jak się zgadaliśmy, to nie mogę nagle odmówić), ale też podczas samego treningu staramy się bardziej. Jest to szczególnie ważne, gdy dobrniemy już na jakiś pułap, gdyż wtedy nie odczujemy regresu.Dodatkowo znajdź sobie cel. Może być nim każda rzecz, od zrzucenia na wadze 5 kilogramów do ukończenia maratonu. Bardzo ważne aby mieć cel jasno sprecyzowany, na jakim nam zależy. Ponadto biegaj o różnorodnych porach, na kilku trasach. Wybierz parę ścieżek, najbardziej korzystnie z ciekawymi widokami. Dzięki temu faktycznie nie umrzesz z nudów. Jestem pewny, że te cztery punkty cię zmotywowały i pomogą ci wytrzymać w dążeniu do swoich biegowych celów. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ na razie mowa była tylko o motywacji oraz metodach, jak biegać, by odczuć wyniki. Nie zapominajmy jednakże o tym, że powinniśmy być właściwie przygotowani, czyli liczy się odpowiednie obuwie i strój.

Koszulki do biegania powinny być przewiewne, nie można się w nich zbytnio spocić, ponieważ będziemy zrezygnowani . Buty to z pewnością bardziej istotna sprawa, ponieważ jeśli będziemy posiadali niewygodne obuwie, to możemy być przekonani, iż błyskawicznie zrazimy się do biegania. Buty muszą być dopasowane do biegania, nie powinniśmy korzystać z butów, w których chodzimy codziennie, gdyż po określonym czasie jesteśmy w stanie mieć kłopoty z nogami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:34:19
Tagi: obuwie, buty, marszobiegi