Jakim sposobem łatwo zweryfikować zdrowie swoich stawów bądź mięśni?

Choć medycyna zwykle wykazuje się nieprzerwanym postępem i niemal co roku można zaobserwować nowe techniki walki z różnego gatunku dolegliwościami, wiele osób boryka się z kłopotami dotyczącymi bólu stawów.


System kostny i mięśniowy człowieka jest narażany na gigantyczne obciążenia – trzeba wiedzieć, że nawet kiedy nie uprawiamy profesjonalnie żadnego sportu, na nasze stawy również działają poważne siły: świetnym przykładem może być banalna czynność wchodzenia na schody, w czasie której na staw kolana działa siła ponad 200 kg.

Osobami, które przeważnie narażone są na urazy stawów i mięśni są sportowcy - również amatorzy. Jednak problemy ze stawami są niezwykle częste wśród różnych grup, nawet wśród takich, które nie są zupełnie związane ze sportem. Kiedy dostrzegamy dyskomfort powiązany z omawianymi fragmentami ciała, dobrze jest zweryfikować stan mięśni i połączeń kostnych za pomocą prostych i nieinwazyjnych badań, które wykonywane są bez niepotrzebnego oczekiwania, takich jak np. emg (lekarz sportowy i EMG).
badanie
Dzięki temu badaniu można szybko sprawdzić stan układu nerwowego lub mięśni i choć samo badanie nie powinno być bolesne, zdarzać się może, że możemy odczuwać słabe bóle nawet do 3 dób po zabiegu.

Czy prezentowany temat wydał Ci się ciekawy? To bardzo dobrze, ponieważ jak wejdziesz tutaj, przeczytasz pożyteczne informacje (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-depresji/), które Cię na pewno zaintrygują.

Innym ważnym badaniem, które rzetelnie przedstawi diagnozę, jest choćby usg kolana. Dzięki niemu można przekonać się o stanie najważniejszych składników kolana (jak na przykład łąkotka), jest ono przy tym absolutnie bezbolesne. Do badania usg nie trzeba się specjalnie przygotowywać i nie ma do niego znaczących przeciwwskazań (jak w wypadku omówionego już emg, gdzie nie może być ono realizowane u pacjentów mających np. stalowe elementy w ciele). Trzeba mieć świadomość, że niezwykle poważną rolę pełni badający lekarz, dlatego że to właśnie on może na bieżąco postawić diagnozę i zwrócić uwagę na niebezpieczne zwyrodnienia – zanim zdecydujemy się na usg, lepiej przeznaczyć nieco czasu na odnalezienie sprawdzonego specjalisty, przykładowo .

Lekceważenie nawet nieznacznych przypadłości związanych z bólami mięśni czy stawów może narazić nas na ciężkie konsekwencje, które w przyszłości przeważnie wymagają ingerencji operacyjnej. Nawet jeśli nie przepadamy za sportem, powinniśmy w razie wątpliwości udać się do specjalisty – przytoczone badania nie są kosztowne, np. usg stawu to koszt nieco ponad 100 zł.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:32:12
Tagi: urazy, kontuzje