Początki młodego tenisisty czyli co potrzebne jest do tego, aby zacząć swoją przygodę z tenisem

Tenis jest bardzo popularną grą, mającą wielbicieli na całym świecie. Przez niektórych jest uznawany za ekskluzywny, bo w końcu to właśnie tenisiści są bardzo dobrze zarabiającymi sportowcami na świecie, ale tak naprawdę jest to gra dla każdego. Na poziomie amatora wymagać również nie będzie wielkich finansowych nakładów, bo zupełnie na początek wystarczy rakieta za dwieście złotych i odpowiednie obuwie.

rakieta tenisowa
Napisał: Tatiana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście jeżeli ktoś będzie się chciał bardziej poświęcić tenisowi, to musi się liczyć z większymi wydatkami. Kupno profesjonalnej odzieży i rakiety to tylko początek wydatków, znacznie więcej pochłaniają codzienne treningi i wyjazdy na turnieje, niekiedy do odległych miast.

Jeśli zafascynował Cię prezentowany w tym miejscu tekst, to przeczytaj też pełny wpis (https://www.intersport.pl/sporty/turystyka/obuwie-trekkingowe/buty-trekkingowe-wysokie-damskie.html) - on również zawiera zajmujące informacje.

Przez początkowe lata jest to zwyczajnie droga inwestycja, bez pewności że się zwróci. Niestety sukcesy w tym sporcie osiągają jedynie jednostki, i dotarcie do ich grona wymaga naprawdę bardzo ciężkiej pracy. Jednak nie każdy musi być najlepszym tenisistą, większości osób zdecydowanie wystarczy sama radość z gry z przyjaciółmi.

Jeżeli ktoś zamierza nieco częściej wychodzić na kort, to warto żeby pomyślał o kupnie swojej rakiety. Rakiety tenisowe dla początkujących nie kosztują wiele, już za dwieście czy trzysta złotych można kupić dość dobry sprzęt, jakim bez problemów da się jakiś czas grać (jaką rakietę powinien kupić początkujący). Dużo istotniejsze od ceny będzie dostosowanie rakiety do sylwetki i stylu gry. Jeśli się nie ma w tych sprawach praktyki, to najlepiej zdać się na wsparcie doświadczonego sprzedawcy w sklepie ze sprzętem tenisowym.Zdecydowanie odradza się kupowania rakiety przez internet, raczej należy ją wziąć do ręki i dobrze przymierzyć, czy spasuje. Właściwie dopasowana rakieta jest bowiem bardzo ważna już od początku, będzie bowiem pozwalać na prawidłowe utrwalenie dobrych chwytów i ułożenia ciała (zobacz tutaj). Jeżeli natomiast ktoś jeszcze nie będzie wiedział, jaki styl gry mu pasuje, to powinien poczekać chwilę i zagrać na pożyczonym sprzęcie, tym sposobem później będzie mu dużo prościej wybrać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 15:52:15
Tagi: gra, kort, tenisista