Praktyka czyni mistrza - nauka jeździectwa na sportowym obozie jeździeckim

Sport konny łączy ze sobą ruch, obcowanie z naturą i kontakt ze zwierzętami. Jeździectwo to niecodzienna rekreacja, potrzebuje bowiem łączności ze specyficznym kompanem. Większość ludzi u koni widzi różnice w budowie, w umaszczeniu, w długości grzywy oraz w innych tego typu wyróżnikach tych zwierząt. Notabene, wielu jeźdźców, pomimo częstego przebywania z nimi, potrafi różnicować je tylko jako miłe albo gryzące czy narowiste. A rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Koń to żywe i rozumne zwierze, które odczuwa i myśli. Podobnie jak człowiek ma najróżniejszy charakter i różną osobowość.
Koń
Napisał: Jack_IOM
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dlatego, aby galopować konno, istotne jest skierowanie uwagi nie tylko na siebie ale także stworzenie właściwych relacji i odpowiedniego zbliżenia z koniem. Aby dobrze galopować na koniu, trzeba wykonywać to w harmonii z koniem. Ale by to zrobić należy go zgłębić, bo tylko wtedy taką jedność jest się w stanie wypracować. Jeździectwo ma długie tradycje. Dawniej, zajęte było wyłącznie dla wyższych sfer.

Teraz sportowe obozy jeździeckie wracają do łask i są coraz bardziej popularne. Jazda konna staje się formą spędzania wolnego czasu i niewątpliwie, może być pierwszorzędnym pomysłem na aktywne wykorzystanie wakacji. Wielu osobom zdaje się, że jeżdżenie na koniu to nic trudnego, wystarczy opanować metodykę jazdy i
jeździectwo
Na podstawie: morguefile.com
podobnie jak rowerem, pobierać satysfakcję z jazdy na koniu.
Wszakże koń [akcesoria dla konia] to nie rower. Po pierwsze trzeba posiąść wiedzę teoretyczną na temat dosiadu jeźdźca, zatrzymania konia i dopasowania strzemion. Sama teoria jednak na nic się nie zda . Koniecznie należy postawić pierwsze kroki w stajni i wykonać pilnie ćwiczenia praktyczne. Po odbyciu pierwszych lekcji teoretycznych, czas na następną naukę - jak ruszyć konia, co zrobić by koń - polecany sklep dla jeźdźców - stanął, co zrobić by koń skręcił w lewo lub w prawo. Obcowania, dobrych relacji z koniem i poznania sekretnych sposobów jazdy konno, nauczymy się w dobrym ośrodku jeździeckim. Trzeba jednak pamiętać, że nie istnieją idealne ośrodki do nauki jazdy konnej, zależy czego kto oczekuje od ośrodka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:54:56
Tagi: zwierzęta, koń, jeździectwo