Czy warto zakładać konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Jakie wybrać?

Jednoosobowa firma to zdecydowanie najczęstszy wariant prowadzonej działalności. Można wymienić rzeczywiście bardzo dużo plusów prowadzenia takiej firmy, między innymi łatwość założenia, mniejsze składki ZUS przez pierwsze dwa lata od startu (jeśli jest to pierwsza nasza działalność), a także możliwość samemu podejmowania decyzji.Nawet jednak taka forma działalności musi posiadać rachunek bankowy.


ranking kont bankowych
Na podstawie: pixabay.com
Właściciel firmy może użyć swojego konta bankowego, jednak tylko gdy firmuje działalność własnym nazwiskiem. Najlepiej jednakże założyć osobne konto bankowe. Tak naprawdę nie jest to skomplikowana sprawa, nie zabiera też nam jakoś dużo czasu. Jeżeli wybieramy rachunek firmowy powinniśmy z pewnością sprawdzić wysokość opłat, jakie trzeba ponieść, dobrze jest w związku z tym zobaczyć konto dla firm ranking taki jak na przykład: Banki zachęcają darmowymi kontami, ale powinniśmy w tej sytuacji dokładnie zapoznać się z opłatami jakie ściąga bank, żeby sprawdzić, czy inne koszty posiadające związek z obsługą konta bankowego nie są zbyt duże.

Tak może się zdarzyć w przypadku prowizji za przelew i opłaty za kartę do bankomatu. Często najbardziej korzystną ofertę mają banki internetowe. Warto zobaczyć, czy ilość dostępnych bankomatów jest właściwa dla naszych potrzeb. Jeżeli mamy w planach najczęściej płacić gotówką, to korzystniejszym rozwiązaniem może być konto w banku, którego bankomaty albo placówkę mamy blisko siedziby naszej firmy. Z początku funkcjonowanie firmy świeżo upieczonemu przedsiębiorcy wystarczy podstawowy rachunek w banku, będzie to wygodne, ponieważ posłuży on do płacenia ZUS-u oraz do Urzędu Skarbowego.


finanse
Napisał: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Posłuży również do standardowego regulowania bieżących należności. Banki mają w swojej ofercie też konta z dodatkowymi pakietami usług, ich obsługa jest jednak droższa. Trzeba więc pomyśleć nad tym, czy w firmie nieodzowne będzie konto bankowe takiego rodzaju. Najlepiej więc przed wyborem konkretnego konta firmowego skorzystać z dostępnych w sieci porównywarek cen za takie usługi takich jak ta: , tam będziemy mieć pełną informację na temat ofert, jakie proponują instytucje bankowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:10:34
Tagi: porównywarka, firma, gotówka, konto

Kategorie

O portalu

Fani piłki nożnej łączmy się! :) Śledząc nasz serwis zawsze i wszędzie będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata futbolu. Informujemy o wydarzeniach i meczach każdej ligi. Dołącz do nas!