W jaki sposób kupić cztery kółka i na tym nie stracić, czyli kilka porad dla kupujących

Rynek fabrycznie nowych aut w naszym kraju jest stosunkowo mały w zestawieniu z innymi państwami Europy daleko nam pod tym względem do naszego zachdniego sąsiada, gdzie nowych samochodów sprzedaje się o wiele więcej. Nic dziwnego, wszak niewiele ludzi jest w stanie sobie pozwolić na kupno auta prosto z salonu. Dlatego wyraźnie większy jest rynek samochodów używanych. Ale w jaki sposób znaleźć używane auto, aby na tym nie stracić?

opony
Napisał: Levente
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sieci lub komisach znajdziemy sporą liczbę ofert sprzedaży używanych pojazdów. Jak się w tym gąszczu odnaleźć? Jeżeli decydujemy się na zakup konkretnego modelu, trzeba sprawdzić opinie innych użytkowników na jego temat. Nie jest o to trudno, ponieważ w internecie są różne fora, na których dostępne są takie opinie. Jest to bardzo pomocne w zidentyfikowaniu możliwych problemów, które mogą na nas czekać po zakupie. Dzięki temu możemy uniknąć kosztownych niespodzianek.

Na tej stronie jest sporo praktycznych wiadomości, jednak koniecznie przeczytaj także dodatkowe szczegółowe informacje regeneracja filtra dpf wrocław. One również są bez wątpienia warte zainteresowania.

Warto też sprawdzić ofertę konkurencyjnych modeli. Może się okazać, że będzie bardziej atrakcyjna. Jeżeli będziemy mieć już rozeznanie, kolejnym krokiem będzie selekcja kilku ofert, którymi jesteśmy zainteresowani. Trzeba tutaj zwrócić uwagę na proponowane ceny. Jeżeli cena za samochód jest znacząco niższa od pozostałych ofert, to trzeba zachować szczególną ostrożność. Jest bardzo prawdopodobne, że obecny właściciel po prostu chce się tego pojazdu pozbyć, gdyż wymaga dużych nakładów. Można trafić na okazję, lecz nie możemy ulegać emocjom i wnikliwie sprawdzić taki samochód przed dokonaniem zakupu. Jeżeli wybraliśmy już parę ogłoszeń, którymi jesteśmy zainteresowani, wystarczy już tylko umówić się ze sprzedającymi na oględziny. Koniecznie musimy odbyć jazdę próbną, podczas której możemy sprawdzić, czy podczas jazdy nie dzieje się nic niepokojącego, wypróbować pracę układu kierowniczego. Aby mieć pewność, że z silnikiem jest wszystko w porządku, pojedźmy do warsztatu. Koszt sprawdzenia auta również o tym by sprawdzić, w jakim stanie są opony. Autor artykułu:

opony
Napisał: Frank Weber
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli są już w dużym stopniu wyeksploatowane, to weźmy pod uwagę to, że niedługo po zakupie będziemy musieli zakupić nowe opony. Pamiętajmy jednak, że wszelkie niedomagania, drobne usterki, czy zużyte opony to dobry start do negocjacji. Jeżeli więc nie straszne nam małe usterki, wówczas mamy szansę trochę zbić z ceny.Nabyć auto nie jest trudno.

Jeśli myślisz, że nie ma w sieci niezwykłych informacji, to przejrzyj treści, gdyż można by w nich znaleźć ważne dane na pasjonujący Cię temat.

Aby jednak nie żałować takiego zakupu, trzeba przestrzegać paru zasad. Jeśli podejdziemy do tego z rozwagą wtedy będziemy długo się cieszyć nowo zakupionym samochodem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:10:36
Tagi: Auto, Kupno, ceny