Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego odnośnie deklaracji i faktur VAT, a także w jaki sposób obliczać składki ZUS

Aktualnie każda zrealizowana przez nas transakcja powinna być potwierdzona paragonem fiskalnym bądź fakturą. Zazwyczaj robiąc zwykłe sprawunki w sklepie spożywczym, włókienniczym czy przemysłowym wystarczy nam zwykły paragon. Jeżeli natomiast decydujemy się na nabycie sprzętu RTV, pojazdu czy innej wartościowej rzeczy musimy żądać od sprzedawcy wystawienie faktury.


Jest to niezwykle istotne, gdyż faktura VAT zawiera skrupulatne dane odnośnie sfinalizowanej transakcji. Na podstawie takiej faktury jesteśmy w stanie później potrącić podatek.

Przeczytaj ten tekst, to także jest świetne źródło (https://www.workservice.pl/praca/kontroler-jakosci/wroclaw/) prezentowanego tematu. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Mnóstwo ludzi prosi o wystawienie faktury w momencie zakupu wartościowych towarów (zobacz, jak sporządzić fakturę VAT). Jest to znaczące, gdyż taką fakturę ciężej jest zgubić i prawdopodobnie nie wyblaknie tak błyskawicznie jak zwykły paragon fiskalny. Dla biznesmenów istotne są natomiast deklaracje VAT, które odgrywają znaczącą rolę w chwili rozliczenia podatku. W tym miejscu każda osoba posiadająca swoją firmę musi zdeklarować wysokość podatku, jaki będzie musiała zapłacić na rzecz fiskusa. Czasem się zdarza, iż deklaracje VAT okazuje nadwyżkę podatku, jaka musi zostać nam zwrócona, na nieszczęście taka okoliczność nie dzieje się zbyt często i jest następnie dokładnie sprawdzana czy przypadkiem nie popełniliśmy jakiegoś błędu.
VAT
Napisał: Jeff Djevdet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Każdy biznesmen powinien pamiętać o tym, iż formularze trzeba wypełniać systematycznie i zanosić je w odpowiednich terminach, wcześniej wyznaczonych. Najczęściej składany jest przez przedsiębiorców co miesiąc formularz VAT-7, Ci co wybrali rozliczenia kwartalne będą wypełniać formularz V-7K. Dla wszystkich osób prowadzących własną firmę ważne jest również odliczenie ZUS dla przedsiębiorców (deklaracje vat). W sieci bez problemu uda nam się odnaleźć tabelę, która przedstawia jak wyglądają składki w tym roku.

Podobają Ci się treści umieszczone w tym artykule? Zatem czytaj raport (http://www.etteplan.com/pl/branze), który jest na nowej witrynie. Tam znajdziesz dużo szczegółów.

Nie możemy zaniedbywać żadnej z wyżej wyszczególnionych kwestii, jeśli nie zamierzamy mieć w przyszłości jakichkolwiek kłopotów z Urzędem Skarbowym.


Jeśli będziemy wszelkie kwestie załatwiać we właściwym czasie to nie musimy się niczym martwić. W razie jakichkolwiek wątpliwości za każdym razem możemy doczytać szczegóły na stronach online lub spytać bezpośrednio w urzędzie (czytaj o odliczaniu ZUS). Powinniśmy pamiętać, iż naszym interesem jest poznanie wszystkich danych na temat należności, składek oraz deklaracji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-03 01:27:54
Tagi: fiskus, urząd, formularz VAT-7