Wybór studiów pod kątem popytu na zawód – loteria?

Wybieranie studiów pod kątem popytu na zawód to w zasadzie loteria. Znamy sytuację, kiedy w latach 90-tych było zapotrzebowanie na kadrę zarządzającą (marketing i zarządzanie). Niebawem pojawił się w Polsce system bankowy z prawdziwego zdarzenia. Osoby doszkalające zarabiały spore pieniądze, jednak po paru latach honorarium było niższe albowiem ludzi z takimi umiejętnościami z każdym dniem przybywało.

Należy więc liczyć się z tym, że zanim skończymy swój starannie przeanalizowany strategicznie kierunek studiów, zapotrzebowanie na ten zawód się zmieni. W tej chwili wystarczy odwiedzić fora, portale poświęcone pracy by przekonać się, jakie zawody w Przemyślu są pożądane na rynku.

Obecnie dostęp do aktualnych wiadomości jest bardzo istotny, więc sprawdź wpis z witryny, gdyż traktuje on o pokrewnej kwestii.

(Sprawdź ) Pracodawcy są zdania, że największe braki występują w grupie wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji. Mimo wyraźnego spowolnienia w budownictwie nadal istnieją trudności z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.
praca księgowa
Na podstawie: sxc.hu
Nadal na względnie szybki angaż będą mogli liczyć doświadczeni technicy wszelakich specjalności - technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Wiecznie mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.Deficyt wykwalifikowanych kierowców aut dostawczych czy ciężarowych z potrzebnymi uprawnieniami to także kłopotliwa sytuacja dla pracodawców. Należy mieć na uwadze, że ważne w tym zawodzie są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży zagranicznych, a także opanowanie innych języków. Kandydatów spełniających te warunki nadal zdecydowanie brakuje.
praca jako redaktor
Napisał: Shannon Hauser
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sytuacja nie uległa zmianie i jak w ubiegłych, wśród pracodawców najbardziej poszukiwani są programiści. Żyjemy w czasach, gdzie każdy zakład pracy, działalność mając zamiar odnosić pomyślne wyniki, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie.
Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy () - bądźmy aktywni.
Być może sami jesteśmy właścicielami bloga, i potrafimy połączyć pracę z pasją szukając zatrudnienia w redakcji portalu internetowego czy lokalnej gazety (). Internet to wielkie okno na świat, dlatego otwierajmy je jak najszerzej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-09 19:58:48
Tagi: okno, energetycy