Nadzwyczaj proste darowanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego

Przy sposobności rozliczania się z fiskusem, powinno się pomyśleć o darowaniu części podatku. To nieduża suma, a ma możliwość wesprzeć wielu potrzebujących.


Potrącić od podatku zdołamy jeden procent jedynie na rzecz tych zrzeszeń, jakiej przyznano status OPP i która widnieje w aktualnym rejestrze ministra pracy.

Bez obawy - zobacz link (https://www.eccotravel.eu), który prowadzi do podobnej strony. Znajdziesz na niej zwracające uwagę teksty w kontekście do omawianego tu tematu.

Należałoby wiedzieć, że w grę wchodzą tylko takie organizacje, jakie wiodą aktywność społecznie przydatną, nie zajmują się zaś aktywnością zarobkową. Dobór owych organizacji jest ogromny. W zależności od tego, z czym sympatyzujemy, wesprzeć możemy zrzeszenia działające na rzecz dzieci, osób chorych, zwierzaków, promocji różnych idei, czy działalności.


Organizacje takie muszą dokonywać sporo specjalnych wymogów. Muszą ogłaszać i przesyłać administracji rządowej roczne sprawozdania merytoryczne i pieniężne, co zapewnia gwarancję, że są uczciwe, a ich działalność jasna. Przed dokonaniem darowizny warto stwierdzić w rejestrze, czy wyselekcjonowana organizacja w nim widnieje.


jeden procent
Napisał: swimboy1
Darowanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego jest nadzwyczaj łatwe. Nie wiąże się również podatnika z żadnymi wydatkami. Właściwa suma i tak nie zostanie w jego kieszeni, zasili albo budżet państwa, albo wskazaną organizację. Niczego także samemu nie trzeba wpłacać. Zobacz tutaj: wpis.


jeden procent
Napisał: Ctd 2005
Żeby przekazać jeden procent wybranej organizacji powinno się wypełnić właściwe kolumny w rocznym zeznaniu skarbowym. Wprowadzić w nie trzeba nazwę wyłonionej organizacji, jej numer KRS, oraz kwotę, którą chce się darować. Suma, jaką jest możliwość ofiarować, nie może przewyższać jednego procenta podatku należnego, wypływającego z zeznania skarbowego. Programy do wypełniania PIT-ów wyliczają ją automatycznie. Pozostałość załatwi urząd skarbowy. Czytaj więcej: portal.


Mnóstwo ludzi zostawia zrealizowanie tego przymusu na ostatni dzień kwietnia.


W pośpiechu nie można jednak zapomnieć o darowaniu 1% swojego podatku wyłonionej organizacji pożytku publicznego. Na każdą taką złotówkę liczą organizacje pożytku publicznego. Dla wielu z nich to być, bądź nie być. Dla instytucji i stowarzyszeń, jakie mają stan prawny organizacji pożytku publicznego wsparcie ma bardzo duże znaczenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-03 16:50:32
Tagi: PIT, prawo, koszt, towar, kwota