Odwrócony hipoteczny kredyt lub renta dożywotnia?

Produkty kredytowe dla nestorów wciąż nie są w naszym kraju powszechne, jednakże rynek regularnie rośnie.


W 2014 r ilość umów podpisanych przez fundusze hipoteczne zrzeszone w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych sięgnęła pięciuset.
Po częściowej regulacji rynku, w części tyczącej się odwróconego kredytu hipotecznego – branża oczekuje na przepisy w obszarze renty dożywotniej. Są to 2 podobne, jednak jednocześnie bardzo różnorodne produkty. Są dwie zasadnicze różnice. Jeśli idzie o kredyt dla seniora, odbiorca będzie otrzymywał pieniążki przez określony w umowie czas. W wypadku renty świadczenie otrzymuje się dożywotnio. Kolejną znaczącą różnicą jest moment przeniesienia własności posiadłości. Przy odwróconej hipotece klient odbiera świadczenie, ale dalej będzie właścicielem domu czy mieszkania (użyteczne informacje o kredytach dla seniorów ). W razie dożywotniej renty już w momencie sygnowania umowy własność nieruchomość przechodzi na fundusze, ale senior ma prawo (Prawo spadkowe Gdynia) korzystać z tego mieszkania lub domu. Różnica dotycząca własności jest istotna dla przypuszczalnych spadkobierców.


Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Świadczenie dożywotniej renty, jest kierowane do osób powyżej 65 roku życia. Powinni oni mieć prawo własności do nieruchomości. umowa jest prosta, polega na przeniesieniu praw własności do mieszkania czy domu na fundusz hipoteczny w zamian za zaświadczanie dożywotniej renty (wystap o rentę dożywotnią). Seniorzy oprócz tego zwolnieni są z prowizji od umowy.
Żeby uzyskać dożywotnią rentę za dom albo mieszkanie, właściciel majątku powinien podpisać stosowną umowę z FH. Po jej sygnowaniu przez nestora, traci on wszelkie prawa do własności, natomiast przyznana zostaje mu renta dożywotnia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-17 23:55:11
Tagi: dom, nieruchomości, przepisy, umowa, pieniądz

Kategorie

O portalu

Fani piłki nożnej łączmy się! :) Śledząc nasz serwis zawsze i wszędzie będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata futbolu. Informujemy o wydarzeniach i meczach każdej ligi. Dołącz do nas!