Największe spółki , które notowane są na działającej w Polsce giełdzie - przejrzyj najświeższe informacje

Giełda papierów wartościowych jest z pewnością czymś, co od bardzo dawna wzbudza naprawdę ogromne emocje. Nie brakuje osób, które decydują się na granie właśnie na giełdzie. Jest to spore ryzyko, ale także bardzo duża szansa na zarobienie naprawdę ogromnych pieniędzy. Na działającej na polskim rynku giełdzie papierów wartościowych notowanych jest bardzo dużo spółek. Do tych największych bez wątpienia zalicza się PGNIG oraz JSW.

PGNIG, czyli Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to największa spółka, która na terenie naszego kraju trudni się wydobywaniem nie tylko gazu, ale również węgla. Akcje PGNIG mają zaskakująco bardzo dobre notowania. To właśnie dlatego akcje PGNIG cieszą się naprawdę wielkim zainteresowaniem wśród inwestorów. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo to spółka, której historia zaczęła się w toku 1976. To właśnie wówczas powstało Zjednoczone Górnictwo Naftowe i Gazownicze. Już jednak 1 września 1982 roku podjęto decyzję o jego przekształceniu w Przedsiębiorstwo Państwowe PGNIG.

notowania na giełdzie
Napisał: Stéfan
Na podstawie: flickr.com
Cechowało się ono wielozakładową strukturą. W roku 1996 zakład ten został przekształcony po raz kolejny – tym razem nadano mu właśnie charakter spółki akcyjnej. Spółka tworzona jest w tym czasie przez sześć zakładów gazowniczych stojących na czele wydzielonych okręgów. Swoje siedziby posiadają one w największych w Polsce miastach, między innymi w Gdańsku, Tarnowie oraz Poznaniu. Następne lata przyniosły następne zmiany w strukturze spółki.

Ten artykuł jest niesłychanie wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź też pozostałe polecane (https://www.tractel.com/pl/Produkty/Sprzet-ochronny-do-pracy-na-wysokosci) treści, ponieważ są równie interesujące oraz pochłoną Cię kompletnie.

Na giełdzie papierów wartościowych PGNIG pojawiło się w roku 2005. Od tamtej pory akcje PGNIG cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów - najnowsze informacje. Ciekawym jest fakt, że spółka zaliczyła niezwykle udany wstęp na giełdzie. Zaliczyła bowiem naprawdę duży wzrost notowania od razu pierwszego dnia obecności. Znaczenie PGNIG dla mieszkańców naszego kraju jest naprawdę wielki. To bowiem właśnie PGNIG zapewnia nam dostawy gazu do domów. Nawet jeśli nie ogrzewamy domu , wykorzystując do tego piec gazowy, to właśnie na gaz działa większość wykorzystywanych w kuchniach kuchenek.Inną spółką notowaną na działającej w Polsce giełdzie jest JSW, czyli Jastrzębska Spółka Węglowa. Akcje JSW również cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Nie ociągaj się! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również ochrona danych osobowych inne wiadomości na wybrany materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Akcje JSW wchodzą w skład tak zwanego indeksu WIG20 - więcej szczegółów. W lipcu 2012 roku akcje JSW weszły w skład także Respect Index, co świetnie obrazuje jak doniosła rolę odgrywają i jak wielkie znaczenie się im przypisuje. Jastrzębska Spółka Węglowa jest dzisiaj na terenie naszego kraju najbardziej znaczącym producentem węgla koksowego, który cechuje się rewelacyjną jakością. Teren, z którego Jastrzębska Spółka Węglowa wydobywa węgiel zlokalizowany jest na terenie Górnego Śląska, a więc w tym regionie naszego kraju, który bardzo dobrze znany jest z górnictwa. JSW zajmuje się głównie wydobywaniem, a następnie sprzedażą węgla kamiennego. Przeznaczony jest on przede wszystkim do zaspokojenia potrzeb energetycznych Polaków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-06-22 12:17:46
Tagi: gaz, siedziby, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo

Kategorie

O portalu

Fani piłki nożnej łączmy się! :) Śledząc nasz serwis zawsze i wszędzie będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata futbolu. Informujemy o wydarzeniach i meczach każdej ligi. Dołącz do nas!