Na każdym kroku do uregulowania podatek

W dzieciństwie chyba każdy z nas pragnął tego by jak najszybciej osiągnąć pełnoletniość. Wydawało się, że będąc dorosłym możemy robić wszystko to, na co mamy tylko ochotę. Tak naprawdę rzeczywistość nie do końca jest taka, jaką wydawała nam się w przedszkolu.
podatek
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com


Rodzice nie stoją nad nami i nie nakazują odrabiania zadań domowych, nie musimy chodzić spać po dobranocce, lecz nie możemy też pozwalać sobie zawsze na to, na co mamy ochotę z jednej prostej przyczyny - konieczności monitorowania finansów. Zmorą każdego z nas jest podatek, który w różnych formach zabiera nam części wynagrodzenia. Pierwszym, który w tym przypadku przychodzi nam na myśl jest właśnie ten, który wiążę się z uzyskiwaniem dochodów. Gdyby ktoś w podstawówce powiedział nam, że nie wystarczy tylko pracować, bo jeszcze część wynagrodzenia traktuje się jako pieniężne podziękowanie za to, że w ogóle możemy podjąć pracę pewnie byśmy w to nie uwierzyli.

Jeżeli poszukujesz pewne dane, zobacz i sprawdź naszą informację (http://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-jastrzebia-gora) - tutaj znajdziesz jedynie interesujące oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Na nasze nieszczęście - podatek dochodowy nas dotyczy i pewnie nie nadejdą czasy, w których będzie inaczej. Do tego dorzucane są obligatoryjne składki na ubezpieczenie, które także regularnie jesteśmy zobowiązani opłacać. Prawdopodobnie wielu dorosłym do dziś marzy się wygrana w loterii, czy duży spadek po zagranicznej ciotce. Rzadko pamiętamy jednak o tym, że tutaj również naliczany jest podatek... Tak samo spadki jak i darowizny są opodatkowane, więc warto wziąć pod uwagę to, że należy się z nich rozliczyć. Podatki towarzyszą nam również na codziennych zakupach, ponieważ do ceny każdego produktu dodaje się VAT, który praktycznie każdego dnia opłacamy. W wypadku niektórych produktów - zwłaszcza alkoholowych - mamy również do czynienia z akcyzą, a w wypadku handlu międzynarodowego musimy liczyć się z naliczeniem cła.
Niestety pełnoletniość nie jest usłana różami, tak jak sądziliśmy dawniej. To tylko część podatków, które każdy z nas musi opłacać, żeby podreperować budżet kraju. Trzeba się z tym najzwyczajniej w świecie pogodzić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-05 21:12:31
Tagi: dom, rzeczy, czas, zyski