Garderoba na chłodne pory roku

Każda pora roku ma swoje prawa również w kwestii odzieży. Nierzadko zdarza się tak, że lato kończy się niespodziewanie, a upalne dni zastępują chłody. Wraz ze spadkiem długości dnia jest coraz zimniej, a opadów coraz więcej. Dlatego nierzadko zdarza się, że tego typu niespodziewany „atak” jesieni generuje zwiększoną konieczność zakupu nowych ubrań. Dotyczy to nie tylko osób starających się podążać za trendami.

buty
Napisał: Sjoerd Lammers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ubrania na jesień są grubsze, jak również najczęściej utrzymane w innych barwach niż te popularne latem. Wielobarwne, na przykład jaskrawe czerwone sukienki zastępowane są ubraniami o kolorach bardziej stonowanych ). Można przykładowo zauważyć tendencję do częstego noszenia ubrań w barwach najczęściej kojarzących się z jesienią, czyli brązie, ciemnej żółci i szarościach. Zima (opony całoroczne 14) to z kolei czas ubrań z ciepłych tkanin, ocieplanych płaszczy i różnorodnych dodatków.

Jesienna elegancja O każdej porze roku zdarzają się sytuacje wymagające odświętnego ubrania. W chłodnych miesiącach oczywiście muszą to być ubrania grubsze. Przykładowo eleganckie czarne czółenka (wejdź na:na obcasie nadają się jedynie na ciepłe jesienne dni, zimą w większości sytuacji dopuszczalna jest zamiana obuwia tego rodzaju na czarne botki lub kozaki. Bardzo ważne, by buty te nie były wyzywające i spełniały najważniejsze założenia elegancji. Jesienne stroje na odświętną okazję należy uzupełniać odpowiednimi okryciami wierzchnimi. Na eleganckie okazje dla obu płci powinien być to płaszcz, ponieważ kurtka uchodzi za niezbyt elegancki dodatek. Ma to szczególne znaczenie w przypadku mężczyzn, od których okazja wymaga założenia garnituru.

Na sportowo
Również miłośnicy rzeczy sportowych mogą znaleźć coś dla siebie na chłodne miesiące. Tego rodzaju rzeczy bywają nawet cieplejsze i wygodniejsze od pozostałych. Przykładem mogą być sportowe lub górskie kurtki, które są ocieplane polarem i posiadają specjalny system izolacji od zimnego powietrza ). Tego typu ubrania wybierane są na przykład przez miłośników nart i snowboardu. Rozmaite firmy kojarzone ze sportowymi butami także oferują modele na zimniejsze dni. Na przykład buty na zimę Adidas są dość szeroko reprezentowane i obejmują między innymi modele ocieplane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-16 20:53:48
Tagi: jesień, sukienki, buty