W jaki sposób należy walczyć z gryzoniami, które wchodzą do naszego domu?

W zwalczaniu gryzoni mamy sprzymierzeńców. Są to naturalni wrogowie gryzoni zatem dziko żyjące kuny, węże czy też drapieżne ptaki. Mogą być to także zwierzęta udomowione zatem koty i w nieco mniejszym szczeblu psy.
Najmniej znana metoda zwalczania gryzoni to polowanie. Przeprowadzane jest ono głównie w przypadku wielu gryzoni takich przykładowo jak szczury czy karczowniki. Teren, na którym te gryzonie mają swe nory, ogradzany jest gęstą siatką a później gryzonie są wypłaszane z nor za pomocą gazu lub wody. Gryzonie, które uciekają zabijane są kijami albo czasami strzela się do takich gryzoni z broni śrutowej. Technika odłowu gryzoni jest to wykopywanie tzw. rowków chwytnych. Są to wykopane na głębokości 20 do 30 centymetrów rowki w ziemi, które biegną zazwyczaj obok ogrodzeń albo granicy działki. Co parę metrów wykopać trzeba głębokie studzienki, do których wpada gryzoń. W studzienkach lub rowkach umieścić możemy trutkę. Najpewniejszy oraz najtańszy sposób zwalczania gryzoni, to używanie pułapek. Konieczna jest cierpliwość oraz wprawa, które decydują o powodzeniu walki z gryzoniami.


gryzoń
Napisał: KJD2007
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pułapki, do których pomimo częstego nastawiania nie uda się złowić gryzonia nie potrzeba zastępować innymi, kiedy nie zaobserwowaliśmy w ich okolicy zauważalnych śladów szkodliwych gryzoni. funkcjonuje bardzo dużo wariantów pułapek na szczury i inne gryzonie. Końcowa metoda walki z gryzoniami to metoda chemiczna. Jest to zwalczanie gryzoni przy pomocy różnego typu preparatów gryzoniobójczych. Są to preparaty w postaci trujących gazów albo trutek. Deratyzację za pomocą takich środków możemy wykonywać sami, ale bezpieczniej będzie, kiedy tą czynność zlecimy wyspecjalizowanej firmie, która specjalizuje się odszczurzaniem. Żeby zabezpieczyć mieszkanie przed gryzoniami, trzeba sprawdzić czy są jakieś szpary, którymi gryzonie mogą wejść z dworu do naszego domu.
Odnalezione szpary trzeba bardzo starannie zabezpieczyć. Należy pamiętać o tym, że gryzonie mogą przegryźć płyty z plastiku, deski oraz potrafią wyskrobać otwory w cementowej zaprawie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-14 23:54:10
Tagi: płyty, funk, domu, rap