Jakie są typy ciśnieniomierzy i których nie warto nabywać?

Przeczytaj niniejszy tekst oraz sprawdź, który typ ciśnieniomierza dobrze byłoby wybrać - naramienny czy nadgarstkowy.


Mechaniczny lub elektryczny - sprawdź też, jakie są rodzaje ciśnieniomierzy oraz czym się one różnią.


Ludzie na łące
Napisał: Chris Wheal
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jaki ciśnieniomierz wybrać i jak w sposób prawidłowy trzeba mierzyć swe ciśnienie. Trzeba wypracować sobie nawyk codziennego mierzenia ciśnienia, najlepiej rano, na siedząco, jeszcze przed wstaniem z łóżka. Największe problemy z ciśnieniem mogą przytrafić się w nocy, zatem poranny pomiar będzie odpowiadał temu, co się wtedy działo. W każdym przypadku trzeba także sprawdzać ciśnienie w wypadku złego samopoczucia zatem przykładowo szumów w uszach czy bólu głowy. Nie ma sensu robić tego kilka razy dziennie bez wyraźnych przyczyn.

Prezentowany materiał jest dla Ciebie interesujący? Z pewnością zainteresuje Cię również nowa treść (https://www.centrumcryo.pl/trening-ems-wroclaw/), która posiada zbliżone tematycznie kwestie.

Powinien martwić nagły skok lub SPAdek ciśnienia o dla przykładu kilkadziesiąt milimetrów słupka rtęci czy powtarzające się ciśnienie powyżej 140/90 Hg. W takiej sytuacji obligatoryjna jest rozmowa z lekarzem, który w razie potrzeb skoryguje kurację. Nie warto panikować, kiedy nasze ciśnienie wzrośnie na skutek zdenerwowania czy też zmęczenia. Kiedy ochłoniesz, wróci do normy.


sport - krajobraz
Napisał: Your Best Digs
Na podstawie: http://www.flickr.com


Aby przeprowadzić pomiar ciśnienia za pomocą ciśnieniomierza mechanicznego, wymagane jest ręczne napompowanie mankietu i odsłuchanie tonów nad tętnicą ramieniową, w miejscu położonym niżej od założonego mankietu, przy pomocy słuchawek lekarskich. Wyróżnia się tu ciśnieniomierze rtęciowe i sprężynowe. Nie można ich już nigdzie kupić, lecz wciąż są stosowane w placówkach służby zdrowia. Ciśnieniomierz elektryczny przykładowo mierzy ciśnienie na nadgarstku. Takie urządzenia są znacznie prostsze w eksploatacji oraz nie wymagają używania słuchawek lekarskich, a wartość ciśnienia jest pokazywana na ekranie LCD.
Są one bardzo poręczne, ale nie są jednak zalecane, ponieważ niezbyt precyzyjnie mogą mierzyć nasze ciśnienie. Ciśnieniomierze rtęciowe z kolei są o wiele trudniejsze w eksploatacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-03-03 10:37:04
Tagi: oczy, SPA, lekarz, pomoc, problem

Kategorie

O portalu

Fani piłki nożnej łączmy się! :) Śledząc nasz serwis zawsze i wszędzie będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata futbolu. Informujemy o wydarzeniach i meczach każdej ligi. Dołącz do nas!